BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYBURT BİLİM VE SANAT MERKEZİNDEN RENKLİ YILSONU GÖSTERİSİ

Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 2014 - 2015 eğitim öğretim yılı içerisinde yapmış oldumları çalışmaları sergilediler.
BAYBURT BİLİM VE SANAT MERKEZİNDEN RENKLİ YILSONU GÖSTERİSİ

İlimizde  özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi yıl içerisinde yaptıkları çalışmalarını Şair Zihni Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği bir programla izleyicilerin beğenisine sundu. Yağlı boya resim sergisi,  müzik korosu, öğrencilerin piyano, keman, yan flüt enstrümanlarıyla bireysel performansları ile tiyatro gösterisinden oluşan program izleyicilerden tam not aldı. Sergi açılışı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seydi DOĞAN’ ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Cengiz KARAKAŞOĞLU ve Bilim ve sanat Merkezi Müdürü Aydın DOĞAN tarafından  yapılan programda açılış konuşmasını yapan  Merkez Müdürü Aydın DOĞAN öğrencileri ve öğretmenlerinin üstün gayretleriyle yıl içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan birer demet sunacaklarını ifade etti. Resim sergisinin gezilmesinden sonra salona geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının seslendirilmesinden sonra önce koronun sunumu dinlendi. Ardından Öğrenciler piyano, keman , yan flüt enstrümanlarıyla Türk Halk Müziğinden, Türk Sanat Müziğinden Klasik Batı Müziğinin ünlü temsilcileri Mozart, Bethoven, Bach’dan  eserler seslendirildi. Müzik bölümünün bu gösterilerinden sonra Okulun Avrupa Birliği Projeleri kapsamında yürüttüğü e-tiwinnig  projesinde öğrencilerin kendilerini, okullarını ve yaptıkları çalışmaları anlatan bir video gösterimi yapıldı. Programın son bölümünde ise Merkez öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyunu sahnelendi.  Program boyunca yaşlarının çok üzerinde performans gösteren öğrenciler izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.