BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ebru ve Hat Sanatı Sergisi

Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonuyla Bayburtun tarihi yapıtlarından Taşhan’da ebru ve hat sanatı sergisi açıldı. Öğrencilerimize geleneksel sanatlarımızı tanıtmak ve onları bu sanatlara teşvik etmek için Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergiye öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisi gözlendi.
Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ebru ve Hat Sanatı Sergisi

Yaptığı çalışmalarla Guiness Rekorlar Kitabına girmeyi başaran ve aynı zamanda Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni olan Ebru sanatçısı Ali ŞENTÜRK, Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Necati Seydi Ferahoğlu, Hattat Recep Çoşkun, Anadolu İmam Hatip Lisesi Resim Öğretmeni Derya Öztürkün çalışmalarıyla, Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencisi Ersen Ersen’in sesiyle renk kattığı sergiye sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Çoşkun, Belediye Başkan Vekili Nesimuttin Selçuk, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sergide yapılan çalışmaları büyük bir dikkat ve keyifle izleyen katılımcılar, sanatçılardan ebru ve hat sanatıyla ilgili bilgiler aldılar.

 

2 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan sergide Ali Şentürk, ebruya yeni ufuklar açmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ebru ile "kesme ve yapıştırma" sanatı olarak bilinen kat-ı ve hat sanatı örneklerini başarı ile izleyicilerine sunarken Hattat Recep Çoşkun ise kendi geliştirdiği 3 çeşit hat tekniği ile ilgili eserlerini ve çalışmalarını sergiledi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.