BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYDINTEPE HALK EĞİTİM MERKEZİNDE YILSONU SERGİSİ

İlimiz Aydıntepe ilçesi Halk Eğitimi Merkezinde yılsonu sergisi açıldı. 
AYDINTEPE HALK EĞİTİM MERKEZİNDE YILSONU SERGİSİ

Valimiz Sayın Yusuf Odabaş ve eşi Songül Odabaş’ın katıldığı sergi saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  Halk eğitim Merkezi bünyesinde 2014-2015 yılında el ve makine nakışı, dekoratif el tekstili elemanı, çini kursu, bilgisayar kursu, arı yetiştiriciliği, sürü yönetimi elemanı, girişimcilik, hijyen eğitimi, Futbol, basketbol ve voleybol kursu, bağlama ve gitar eğitimi, Osmanlı Türkçesi eğitimi vb. bir çok kursun açıldığı  ve bu kurslarda toplam 533 kursiyerin kurs gördüğü belirtildi.

Halk eğitim merkezi kursiyerleri tarafından halk oyunları ve gitar gösterilerinin sunulmasının ardından, Aydıntepe Kaymakamı Sayın Yeliz Yıldızhan tarafından, Valimiz Sayın Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş’a Aydıntepe ilçesinde genç kızlar tarafından üretilen el emeği göz nuru bir çini vazo hediye edildi.

Daha sonra serginin açılışını yapan Sayın Valimiz ve eşi Songül hanımefendi, sergiyi gezerek sergilenen bir birinden güzel el emeği göz nuru ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldılar.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.