BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avcıların Merhamet Eli Okullarımıza Uzandı

Avcıların Merhamet Eli Okullarımıza Uzandı

Karadeniz Av ve Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu ve Bayburt Avcılar Derneği düzenledikleri yardım kampanyası kapsamında 50 öğrencimize kışlık giyecek yardımı yaptılar. Yardım malzemelerini teslim etmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Karadeniz Av ve Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER, 2. Başkan Serhat ÇELEBİOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Enver AKKAYA, Bayburt Avcılar Derneği Başkanı Cafer YURTSEVER ve başkan yardımcısı Erkan YILMAZ’ ı Milli Eğitim Müdürü Atanur ÇAĞLAYAN makamında kabul ederek bu güzel ve hayırlı çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür etti. Heyet adına konuşan Federasyon Başkanı Mustafa SEZER ülkemiz genelindeki Avcılar Derneği şubeleri aracılığıyla federasyona kayıtlı 140 bin civarında lisanslı avcı bulunduğunu, ülke genelinde düzenlenen bu yardım kampanyası ile hem bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiklerini hem de toplumda avcılarla ilgili oluşmuş olumsuz ön yargıyı tersine çevirmeye çalıştıklarını belirtti. Avcıların yaban hayatının ve doğal güzelliklerinin korunması adına önemli katkıları olduğunu ifade eden Bayburt Avcılar Derneği Başkanı Cafer YURTSEVER ise bu kampanya ile avcıların toplum nezdindeki imajlarını olumlu yönde geliştirmeyi amaçladıklarını ve bilinçli avcılığın küçük nesillerden başlayarak topluma doğru bir şekilde anlatılmasını hedeflediklerini belirtti.

Görüşmenin ardından Federasyon yönetimi ve dernek yetkilileri tarafından yardım paketleri ilgili okul müdürlerine teslim edildi.20-01-201720-01-2017

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.