Haberler Ankara’da HBÖ Kapanış Konferansı Gerçekleştirildi.

Ankara’da HBÖ Kapanış Konferansı Gerçekleştirildi.

Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesinin 1. döneminin sona ermesi nedeniyle Ankara’da Kapanış Konferansı düzenlendi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Altan KALKIN ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zarif ARSLAN’ın da katıldığı 12-13 Eylül 2013 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Kapanış Konferansı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ve çok sayıda kamu kuruluşunun ve Proje paydaş kurumlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği Konferansta Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü M. Kemal Biçerli, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Konuk, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açılış konuşması yaptı.

Proje kapsamında gerçekleştirilen kısa film ve fotoğraf yarışmalarında kazanan isimlere ödüllerinin takdimi sırasında yaşam öyküsü ikincilik ödülü alan filme konu olan ressam Meryem Düzgün de söz alarak “fiziki ve bedensel engellerin öğrenmenin ve başarının önünde duramayacağını, öğretmen olmak istediğini ancak bedensel engeli nedeniyle bunun mümkün olmadığını düşünürken resim yapmayı öğrendiğini ve sonrasında da resim eğitimi vererek bu hayalini gerçekleştirdiğini” ifade etti. Bakan Avcı’nın çiçekle teşekkür ettiği Düzgün’e, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik de yaşadığı köye bir resim atölyesi yapma sözü verdi.

Bakan Avcı, Kudatgobilik ve Büyükelçi Ripert Projeye emek veren ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.

Proje kapsamında geliştirilen Önceki Öğrenmelerin Tanınması sistemine ilişkin ilk sertifikaların da sahiplerine verildiği törende ayrıca özel sektörde 9 meslek alanında 900 öğretmene işyeri eğitimi verilmesine yönelik işbirliği protokolü de imzalandı. Protokol MEB, YÖK, TOBB, TİSK, TÜSİAD’ın katılımıyla imzalandı.

Proje Takım lideri ve uzmanlarının Projede yürütülen faaliyetler, Taslak Hayat Boyu Öğrenme Kanunu ve ulaşılan sonuçlara ilişkin yaptığı sunumlar konukların interaktif katılımıyla gerçekleşti.                   

13 Eylül 2013’de gerçekleşen günde Proje Direktörü M. Göksel Köroğlu  ve Hayat Boyu Öğrenme hibe projeleri temsilcileri yürüttükleri projeler ve elde edilen sonuçlarla ilgili sunumlar yaptı.

Ankara Kılıçali Paşa İlköğretim Okulu Öğretmenler Korosunun kısa bir konseriyle renklenen son oturumun değerlendirilmesi ve Konferansın kapanışı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. M. Kemal Biçerli tarafından yapıldı.


 Yayın:16.09.2013 - Güncelleme:16.09.2013 - 14:15 - Görüntülenme:56