BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan öğretmenler günü bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kutlama törenleri Şair Zihni Kültür merkezinde devam etti.

Kültür merkezinde yapılan kutlama törenlerinde öğretmenlik mesleğine yeni girmiş olan bir öğretmenin konuşmasının  ardından bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN konuşmasında özetle;

“‘Bizler öğretmeniz: Şu cennet vatana sevdalanarak çıktık yola. Edirne´den Kars´a, Hatay’dan Sinop’a, hudutlar dar gelir bu kutsal sevdamıza.Bizler; Toros Dağlarında yol veren olup, bazı zamanlar Erzurum´un soğuğunda titredik. Karadeniz Dağlarında horon oynadık. Yollarımız Ege´ye düştü, Ege efeleriyle zeybek oynadık. Ve biz, zaman oldu Trabzon’da fındık, Mudanya’da zeytin topladık. Biz Anadolu’yu karış karış eğiten öğretmenleriz. Bozok yaylasında çiçek açtık bir zamanlar, Trakya´da güneş olduk karanlık geceler üstüne. Urfa´da baraj olup aktık, Harran Ovası çatlayıp kurumasın diye’. Bir insan yetiştirme sanatı olan ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlik mesleğinin temsilcileri olarak almış olduğumuz emaneti en iyi şekilde ifa etmek, yeni nesilleri yarınlara hazırlamak ve onları milli, manevi, ahlaki tarihsel ve kültürel değerlerine bağlı ülkesine ve vatanına sahip çıkma bilinci içerisinde olan bireyler olarak yetiştirmek en asli görevlerimizdendir.

Hepinize verdiğiniz emek, gösterdiğiniz özveri, saygı, sabır ve hoşgörü için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk, başarı dolu nice yıllar temenni ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Mesleğe yeni giren öğretmenler yemin etmesinin ardından, Emel AKBAŞ tarafından Öğretmen isimli şiiri okudu ve öğretmen konulu sunum yapıldı. Anadolu Kız Lisesi öğrencileri tarafından halk müziği dinletisi yapıldı.

Öğretmen konulu yarışmalarda derece giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkan V, Nesimuttin SELÇUK, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan UĞURLU, ve Askerlik Şubesi Başkanı Per. Binb.Engin GÜRSOY tarafından, öğretmen konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmenlere de ödülleri Vali V. Abdulhamit KARACA ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk COŞKUN tarafından verildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN´a Kurum ve Okullardan gelen temsilcilerin ziyaretleri gün boyu devam etti.

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.