BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

    Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törene Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Hayri Tacın, Bayburt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can,  kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Bakan Ağbal, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bayburt Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, gençlerin bayramını tebrik etti. Bakan Ağbal, bayramı gençlere hediye eden Cumhuriyet´in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Kurtuluş Savaşı´nda canını veren bütün şehitleri rahmet, şükran ve minnetle andığını dile getirdi.
Tören sporcular ve gençlik merkezi öğrencilerinin gösterilerini sergilemelerinin ardından, yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda derece elde eden sporcuların Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Mete Memiş tarafından altın ile ödüllendirmeleriyle son buldu.
31-05-201831-05-201831-05-2018  

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.