BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı İzleyiciler Tarafından Büyük Beğeni Topladı...

Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisemizin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı Şair Zihni Kültür Merkezin´de Yapıldı.
12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı İzleyiciler Tarafından Büyük Beğeni Topladı...

 

   12 Mart İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” kabul edilişinin 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü vesilesiyle Şair Zihni Kültür Merkezi’nde, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma etkinliği, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarla devam etti. Program da öğrenciler tarafından şiirler okunup “Türkülerle İç İçe İstiklal Marşımız” adlı oratoryo seslendirildi. Program “Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un Kaleminden Tuvale” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin Vali Sayın Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Albay Davut Balibaşa ve Belediye Başkanı Mete Memiş tarafından verilmesi ile son buldu.

   Programa Vali Sayın Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Ali İbili, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.